intensificați
română
Etimologie
Din intensificat.
Pronunție
- AFI: /in.ten.si.fiˈkaʦʲ/
Adjectiv
- forma de masculin plural pentru intensificat.
Etimologie
Din intensifica.
Verb
- forma de persoana a II-a plural la prezent pentru intensifica.
- forma de persoana a II-a plural la conjunctiv prezent pentru intensifica.
- forma de persoana a II-a plural la imperfect pentru intensifica.
- forma de persoana a II-a plural la imperativ pentru intensifica.
Acest articol este emis de la Wiktionary. Textul este licențiat sub Creative Commons - Attribution - Sharealike. Se pot aplica termeni suplimentari pentru fișierele media.